Торговельна марка (знак для товарів і послуг) – це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших.

Об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або комбінація позначень. В якості таких позначень можуть виступати слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація з перерахованих вище позначень.

Що необхідно для роботи:
1. Зображення торговельної марки;
2. Дані про заявника/заявників;
3. Перелік товарів та послуг (узгоджуємо з Вашими видами діяльності);
4. Підписана довіреність;
5. Оплата за державний збір та надання послуги ПП «ПБ «АДАМЕНКО ТА ПАРТНЕРИ».

Прискореної процедури реєстрації ТМ через воєнний стан в Україні наразі немає, тому тривалість реєстрації займає від 1 року.

Етапи реєстрації торговельної марки:
1. Перевірка на «чистоту» позначення щодо визначених видів діяльності.
З метою виявлення схожих або тотожних торговельних марок, які можуть послужити перешкодою для реєстрації Вашої торговельної марки ми пропонуємо проводити інформаційний пошук.

2. Оформлення і подача заявки на реєстрацію торговельної марки.
Оформлення і подача заявки проводиться в день, коли було отримано всі необхідні матеріали, а саме: зображення торговельної марки, дані про заявника та види діяльності для затвердження переліку товарів та послуг, відповідно до чинної редакції міжнародної класифікації товарів та послуг.

3. Формальна експертиза заявки на реєстрацію торговельну марку.
Заявка проходить формальну експертизу, в ході якої перевіряється відповідність всім формальним вимогам (зокрема, наявність і правильність оформлення необхідних документів). Якщо заявка відповідає всім необхідним вимогам, вона переходить на етап кваліфікаційної експертизи.

4. Кваліфікаційна експертиза заявки на реєстрацію торговельної марки (експертиза по суті).
При проведення кваліфікаційної експертизи перевіряється відповідність заявленого позначення умовам надання правової охорони. За результатами проведеної експертизи УКРНОІВІ виносить рішення щодо реєстрації торговельної марки. Якщо позначення не відповідає вимогам правової охорони, експертиза виносить попередню відмову, яку можна оскаржити, подавши аргументовану відповідь.

5.Реєстрація та видача свідоцтва на торговельну марку.
Після отримання свідоцтва на торговельну марку, власник має право розпоряджатися нею на свій розсуд, а саме:забороняти її використання третіми особами, видавати ліцензії, проставляти попереджувальне позначення ®, яке означає, що дана торговельна марка зареєстрована та охороняється законом.

Термін дії свідоцтва на торговельну марку складає 10 років від дати подання заявки. Даний термін може бути продовжений кожні 10 років за умови сплати державного мита.