Правова охорона торговельної марки розповсюджується тільки в межах тієї країни, де торговельна марка зареєстрована.
Існують два шляхи подання заявки на торговельну марку за кордоном.
Перший варіант − напряму до відомства держави, у якій заявник бажає одержати охорону, проте обов’язкове представництво патентним повіреним цієї держави.
Другий варіант − через подання заявки на базі Мадридської угоди, подається через патентного повіреного України за спрощеною процедурою. Перевагою такої процедури є подання однієї заявки, однією мовою, розрахунок в одній валюті та сплати єдиного міжнародного мита.
Право на подання міжнародної заявки має будь-яка фізична або юридична особа, яка має громадянство, або місце проживання, справжнє і діюче промислове або торговельне підприємство в Україні.
Для подачі на міжнародну реєстрацію необхідно мати базову (національну) заявку або реєстрацію. При цьому, заявником або власником відповідної базової заявки та/або базової реєстрації є та сама особа (особи), яка подає міжнародну заявку і стосується того ж самого знака, а наведений у міжнародній заявці перелік товарів і/або послуг може містити частину товарів і/або послуг, наведених у базовій заявці (базовій реєстрації), проте він не повинен містити товарів і/або послуг, які виходять за межі переліку зазначених у базовій заявці (базовій реєстрації) товарів і/або послуг.
Після реєстрації знака в Міжнародному Реєстрі, міжнародну реєстрацію можна поширювати на інші країни Мадридської Системи. Для цього використовується заява на територіальне поширення.
Також необхідно зазначити, що міжнародна реєстрація залишається залежною від національної (базової) реєстрації або заявки протягом п`яти років з дати міжнародної реєстрації. Таким чином, міжнародна реєстрація торговельної марки втрачає силу, якщо протягом п’яти років національна торговельна марка анулюється. Після п`ятирічного строку міжнародна реєстрація стає незалежною від національної торговельної марки.